Gigi Becali stă cu sufletul la gură. Vestea primită după prima zi de libertate
![](https://media.obiectiv.info/image/201405/w620/61512888_46123000.jpg)
Gigi Becali a fost sanctionat si si-a pierdut dreptul la permisia-recompensa de care urma sa aiba parte lunar.
Gigi Becali a fost sanctionat, urmand ca in urmatoarele 2 luni sa nu primeasca nici macar pachetele din partea rudelor. In plus, patronul Stelei poate sa-si ia adio de la permisia de o zi pe luna. Sanctiunea vine dupa ce Gigi Becali s-a intalnit cu presa si a tinut o conferinta de presa ad-hoc desi semnase un act prin care se angaja sa nu apara la TV, informează stirileprotv.ro.
Gigi Becali a profitat din plin de permisia pe care a primit-o si de cele 24 de ore de libertate de care a avut parte. Si-a vazut familia, a mers la mormantul matusii sale, dar a stat si in direct cu orele la televizor.
Declaratiile pe care le-a facut Becali in aceasta perioada de libertate vor fi insa analizate cu atentie de o comisie speciala. Procedura este una standard, dar il poate costa pe patronul Stelei, daca toate declaratiile pe care le-a facut in public vor fi considerate drept nepotrivite pentru regimul de eliberare.
O decizie urmeaza a fi luata, cel mai probabil, pana la sfarsitul saptamanii viitoare.
Ştirile orei
![h](https://media.feminis.ro/media/image/202502/w460/kendrick_70771200.jpg)
![](http://www.gravatar.com/avatar/5afcef92d15834210dc555cf4608578a?r=PG&d=https%3A%2F%2Fwww.obiectiv.info%2Fimages%2Fico_default_avatar.jpg)
ARTICOLE PE ACEEAŞI TEMĂ
![](https://www.obiectiv.info/images/print_42120.gif)