LOVITURĂ uriașă pentru Klaus Iohannis: Nu el a scris cartea "Pas cu Pas"

Președintele Klaus Iohannis primește o lovitură uriașă! Deși semnează ca autor al cărții ”Pas cu Pas”, se pare că nu el este autorul. Câștigătorul alegerilor prezidențiale din 2014, Klaus Iohannis, și-a lansat pe 19 noiembrie cartea „Pas cu Pas”, la Romexpo.
Turnulsfatului.ro scrie că responsabil cu scrierea şi redactarea exemplarului a fost colectivul redacțional al revistei Observatorul Cultural, cartea fiind la bază un colaj de interviuri acordate de către fostul primar al Sibiului.
Informația a fost prezentată de poetul Radu Vancu, în cadrul unei emisiuni Turnul Sfatului TV din Sibiu.
"Am răsfoit-o și am constatat, mi-a fost și confirmată această constatare a mea de către doamna Carmen Mușat, directoarea Observatorului Cultural, că nu sunt lucruri noi, e de fapt un montaj din interviuri mai vechi, nu e o carte scrisă dintr-un jet. E montată în redacția Observatorului Cultural de către doamna Carmen Mușat, alături de alți admiratori ai domnului Klaus Iohannis”, a declarat Radu Vancu.
”Nu e miza ei să aibă o valoare literară. Miza ei e să aibă un vehicul pentru niște idei politice care au prins. Deci și-a făcut treaba. ”Primul pas”, a doua carte, nu am nicio idee. M-ar mira să fie tot un montaj de interviuri, pentru că nu cred că a dat atâtea interviuri, încât să poată să scoată o altă carte”, a mai spus Radu Vancu, scrie turnulsfatului.ro.
Ştirile orei

Boloș: Sunt discuții cu Comisia Europeană pentru ca 13 spitale să fie păstrate la finanțare din PNRR



la DNA central,se pare ca nu prea ii place
cel mai bun DNA este cel din Republica Prahova..
prietenii,stiu de ce...
ARTICOLE PE ACEEAŞI TEMĂ
